Na ndihmo sot


Në vëmendje

Këshilla

Pika e Zezë

Media dhe Politika

Kulturë dhe Teknologji

Mendime

Jetë

Sport

Shkurt e Shqip

Gjithçka për femrën

Më shumë

“Të përafërta me diamantet”/ Faqja e njohur botërore rendit 10 verërat më të mira shqiptare

Vitet e fundit, një numër gjithnjë në rritje i enologëve dhe kultivuesve që mendojnë për...

Daçiç: Asociacioni, pika kryesore e të gjitha marrëveshjeve Kosovë-Serbi

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se Asociacioni i komunave serbe mbetet...

“Amerika të jep një thelë por të merr një pelë”, – Fjalë të urta e të menqura shqipe

Fjalët e urta shqipe janë thesar i thellë i kutlurës dhe i jetës së shqiptarëve....

Flet Albin Kurti: S’jam ftuar në takimin e Ambasadës së SHBA për Asosacionin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se ka marrë paralajmërime për mundësinë e zvogëlimit të...

Zbulohet arsyeja pse betoni romak zgjat kaq shumë dhe pse “shëron veten”

Një grup kërkuesish nga Massachusetts Institute of Technology dhe Universiteti i Harvardit, në bashkëpunim me...

Thellë

Me ‘besa-besë’ para 124 viteve filloi Lidhja e Pejës

Në fund të shekullit 19-të tokat e banuara me shqiptarë u vunë përsëri në rrezik kur fqinjët ballkanikë të shqiptarëve filluan aktivisht të ndeshen...

Të Kujtohet?