Në vëmendje

Loading…


Këshilla

Pika e Zezë

Media dhe Politika

Kulturë dhe Teknologji

Mendime

“Fshesa” e Albinit

Jetë

Sport

Gjithçka për femrën

Shkurt e Shqip

Më shumë

Zbulimi i madh që ndryshon historinë e shqiptarëve 2 – Gjurmë Shqiptare

Superzbulim... Del në drite në Shqipëri qyteza 3500 vjeçare aty ku arkeologët nuk kishin vajtur...

Vuçiq: Ky është plani për Kosovën që do të na e dorëzojnë sivjet

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se e ka refuzuar tashmë një plan që i...

Haradinaj me qëndrime antiamerikane, i bën thirrje Kurtit: Mos e largo taksën pa njohje!?

Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka porositur kreun aktual të Qeverisë...

Fermeri gjen një vezë tre herë më të madhe se ato të zakonshmet, cuditet nga ajo që gjen brenda saj…

Nuk kishte ndodhur me pare keshtu kur fermeri shkon te mbledh vezat ne kotecin e...

82 vite nga zbulimi i naftës në Kuvajt

Burimet e para të naftës në Kuvajt janë zbuluar më 23 shkurt të vitit 1938,...

Thellë

A e keni ditur që gjatë protektoratit Austro-Hungarez 1916-18 në Shqipëri...

MekuliPress.com ju sjellë pjesë nga libri “Administrimi i Shqipërisë nga Austro-Hungaria 1916-1918 “ të autores Elena Kocaqi. Ja disa fakte me rëndësi gjatë protektoratit Austro-Hungarez...

Të Kujtohet?