Albin Kurti, 43, newly elected prime minister of Kosovo waves after new government was elected in capital Pristina on Monday, Feb. 3, 2020. Kosovo's parliament convened on Monday to vote in a new prime minister after four months of talks between the country's two main parties. (AP Photo/Visar Kryeziu)
 

Zyrtari i lartë nga Shqipëria, Arbër Zaimi, ka thënën se Vetëvendosja e ka ndryshuar politikën në Kosovë.

Sipas Zaimit VV-ja nuk është koncept i politikës së re por edhe koncept i ri për politikën

Tutje Zaimi thotë se LVV-ja ka zbuluar formulën e fitores së që Hashimi, Kadria, Isa, Ramushi dhe Fatmiri nuk e kanë, pavarsisht këshilltarëve që kanë afër.

Ju pëlqen!

“Vetëvendosja nuk është thjesht koncept i politikës së re, por është koncept i ri për politikën.Meqenëse ka teoricienë që thonë se politika është vazhdim i luftës pa mjete ushtarake, mund të themi për analogji se Vetëvendosja e ka ndryshuar politikën në Kosovë, ashtu si bomba bërthamore e ka ndryshuar pakthyeshmërisht artin e luftës në botë. Pasi arrihet sasia maksimale e fuqisë, investimi nis të drejtohet i gjithi kah precizioni.Kështu puna në politikë, Vetëvendosja ka arritur mbështetjen maksimale, ajo tash është e fokusuar në precizionin e ndërhyrjeve të saj.S’ka PDK e LDK, e Hashim e Kadri e Isë e Ramush e Fatmir që e ndal Vetëvendosjen, sepse Vetëvendosja ka zbuluar formulën e fitores që ata nuk e kanë, pavarësisht këshilltarëve, lobingjeve e mediave që blejnë”, ka shkruar Zaimi.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!