Edhe pse nga mediat angleze u raportua se Granit Xhaka do të ftohet nga Unai Emery për këtë ndeshje, kjo nuk ka ndodhur.

Arsenali ka publikuar listën me futbollistët që do të udhëtojnë në Portugali për ndeshjen ndaj Vitorias që zhvillojnë të enjtën ndeshjen e xhiros së katërt në Grupin F, grup në të cilin prin skuadra londineze me 9 pikë, tri fitore nga po aq ndeshje.

Ndërkaq, mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi, është ftuar për këtë ndeshje.

Lexo po ashtu:  Plani revolucionar i PSG-së për uljen e pagave
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!