Zëdhënësi i Zyrës në Berlin, Dick Custin, ka konfirmuar ekskluzivisht se emisari i Donald Trump, Richard Grenell, do të vazhdojë të mbajë tri pozitat e tij, si Ambasador në Gjermani,.

Përfaqësues Special Presidencial për dialogun Kosovë-Serbi dhe tashmë në pozitën e re të ushtruesit të detyrës së Drejtorit për Inteligjencë Komëtare.

“Mund të konfirmojmë që Ambasadori Grenell do të shërbejë si Ambasador në Gjermani, i dërguar Special Presidencial për negociatat e paqes në Serbi dhe në Kosovë dhe tani në rolin e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit Për Inteligjencë Kombëtare, njëkohësisht”, ka thënë Custin

Lexo po ashtu:  Ndodhë edhe kjo kthesë: BE solidarizohet me shqiptarët e Kosovës: Ne kujtojmë viktimat dhe ndajmë dhimbjen dhe vajtimin. E kaluara nuk mund të zhbëhet. Sot vajtojmë me Kosovën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!