Al Sadd ka njoftuar për aventurën e re të Santi Cazorla.

Mbrëmë, ikona e Villarreal, Santi Cazorla, ka luajtur ndeshjen e fundit me fanellën e verdhë, duke i dhënë fund një aventure të shkëlqyer.

Pas kësaj ndeshje, mesfushori spanjoll tashmë ka njoftuar edhe për hapin e tij të ardhshëm në karrierë.

Ju pëlqen!

Skuadra e Al Sadd ka njoftuar se Cazorla i është bashkuar sot skuadrës, duke zyrtarizuar transferimin.

Kujtojmë se Al Sadd drejtohet nga ish shoku i skuadrës së Cazorla te Spanja, Xavi Hernandez.

Lexo po ashtu:  Strakosha jashtë forme, pëson 3 gola për 38 minuta/Gjimshiti dhe Alija në stol
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!