Federata e Futbollit të Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve për Kampionatin Evropian që fillon në qershor.

Në mesin e 29 lojtarëve të ftuar janë edhe 4 shqiptarë në mesin e tyre edhe Andi Zeqiri.

Përzgjedhësi Vladimir Petkovic ka thënë se në listë do të mbesin 26 futbollistë, pasi tre do të largohen, pas ndeshjeve miqësore me SHBA-të dhe Haitin.

Ju pëlqen!

Po ashtu nga Zvicra janë ftuar edhe shqiptarët tjerë, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.