Pa një filxhan kafe në ditë nuk bëjmë dot, dhe dita-ditës po shtohen pretendimet se kafeja nxit ankthin dhe stresin tek disa njerëz. Ekspertët kanë përpiluar një listë me produktet që kanë të njëjtën veçori si kafeja përsa i përket energjisë. Avantazhet që kanë këto produkte, janë natyrale, por nuk kanë as efekte anësore.

Tërshera është një produkt që na ofron të njëjtën energji që na ofron një filxhan kafe. Kjo drithër ka në përbërje të saj një nivel të ulët glicemie. Ajo gjithashtu ndihmon edhe në prodhimin e serotoninë, që ndihmon të shmangim stresin dhe ne të këmi një kujtesë më të mirë. Duke filluar që nga sot, tërshërën duhet ta bëjmë pjesë të vakteve tona.

Lexo po ashtu:  Një 20 vjeçar pësoi infarkt në plazhin e Velipojës, ja pse duhet të lagni gjithmonë gjoksin para notit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!