Periudhën e pushimeve e presim me padurim të gjithë.

Një nga gjërat më të rëndësishme është edhe zgjedhja e hotelit, ku do qëndrojmë.

Faqja “TripAdvisor” çdo vit bën publike listën e hoteleve më të preferuara nga turistët.

Ju pëlqen!

Për këtë vit hoteli më i mirë në botë është shpallur “Tulemar’’.

Ky hotel ndodhet në Kosta Rika. Hoteli në fjalë përshkruhet si një vend me bukuri përrallore.

Hoteli në fjalë ndodhet mes natyrës dhe është i rrethuar nga bukuri përrallore.

Por duhet thënë se më shumë se sa një hotel, ai është një resort plot me vende të bukura, vila, plazhe private.

Në të mund të gjesh edhe disa kafshë që rriten në xhungël.

E si përfundim mund të thuhet se ata që kanë kaluar apo do të kalojnë pushimet aty janë shumë me fat.

Lexo po ashtu:  Polemika për zhvarrosjen e Frankos në Spanjë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!