A keni menduar ndonjëherë që kafshët shtëpiake që ne zgjedhim të na shoqërojnë në jetën tonë kanë të bëjnë shumë me llojin e dashurisë që na nevojitet? Në të vërtetë, kafshët shtëpiake, qentë ose macet, vijnë për të na dhënë një dozë shtesë dashurie dhe shoqërimi dhe kjo na tregon shumë për ne.

Prandaj, me këtë test mund të mësoni shumë për marrëdhëniet tuaja dhe ato që kërkoni në një partner të jetës. Thjesht duhet të shikoni këto kotele të ëmbla dhe të tregoni se cilën preferoni të birësoni.

Aventurë
Nëse keni zgjedhur macen e zezë, padyshim që nuk ju intereson se çfarë thonë të tjerët. Epo, macet e zeza kanë një reputacion shumë të keq. Sidoqoftë, nuk ju intereson ajo që thonë të tjerët – ndiqni zemrën tuaj kudo që të shkoni. Prandaj, ju po kërkoni një partner aventuresk, i cili gjithashtu pëlqen të shkelë pak rregullat. Dikush për të bërë një udhëtim në vende ekzotike, për të luajtur sporte ose thjesht, për të ndarë një jetë aventureske.

Ju pëlqen!

Besnikëria
Nëse keni zgjedhur macen persiane, ju jeni një person i mirë që ju pëlqen të keni një jetë të qetë dhe të ekuilibruar. Ashtu si këto mace, ju jeni të dashur dhe të mirë. Ajo që pret në një çift është besnikëria e pastër. Ajo që ju po kërkoni në çift është shoqëria. Dikush që është gjithmonë me ju dhe për ju. Ashtu si këto mace, edhe ju dëshironi të jeni qendra e jetës së partnerit tuaj. Nëse gjeni dikë që është një shoqëri e vërtetë në jetën tuaj dhe me të cilin gjithmonë mund të ecni dorë për dore, do të jeni jashtëzakonisht të lumtur.

Ndjeshmëria
Nëse keni zgjedhur macen e tretë (99% e maceve trengjyrëshe janë femra), kjo është për shkak se ju jeni një person që keni shumë ndjeshmëri me mjedisin. Kështu që ju duhet të keni dikë pranë jush që ka një ndjeshmëri të ngjashme me tuajën. Ndoshta, do të ishte mirë që ju të gjeni dikë me një karakter të fortë që di të marrë vendime. Por që, në të njëjtën kohë, mund të ndajë me ju magjepsjen e një peizazhi të jashtëzakonshëm, të dëgjimit të një pjese muzike ose leximit të një libri të mirë.

Liria
Më në fund, nëse keni zgjedhur macen më të fundit, kjo është për shkak se ju jeni një person shumë i pavarur. Ju po kërkoni një partner që ju shoqëron në marrëzitë tuaja, por gjithashtu lë hapësirë ​​për individualitetin tuaj. Ju nuk jeni nga ata që nuk mund të jenë vetëm. Vendosni të jeni me dikë vetëm kur të jeni i sigurt se është personi i duhur. Por, edhe nëse e gjeni, keni nevojë për momentet tuaja të pavarësisë. Prandaj, partneri juaj ideal është i pavarur nga ju. Se ai ju zgjedh çdo ditë por nuk ka nevojë për ju. Edhe pse në fillim mund të jetë një goditje e rëndë për egon tuaj, brenda një kohe të shkurtër do të kuptoni se kjo është pikërisht ajo që ju duhej: dikush që ecën pranë jush, por në rrugën e vet.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!