Zgjedhjet e parakohshme që janë duke u mbajtur sot, kanë shkaktuar interesim të madh te qytetarët.

Për dallim nga orët e paradites, pasdite qytetarët po presin në radhë për të votuar. Po ashtu edhe në rrugët e kryeqytetit ka kolona të shkaktuara nga veturat e shumta.

Ndërsa vërehet një fluks i madh i qytetarëve të cilët po presin në radhë për të votuar.

Ju pëlqen!

Kështu numër i madh i qytetarëve shihen në qendrën e votimit në Fakultetin e Filologjisë dhe në shkollën fillore “Naim Frashëri”.

Vendvotimet janë hapur në orën 7 dhe do të mbyllen në orën 19:00.

Lexo po ashtu:  Flet kryetarja Osmani për ‘The Economist’: Putini përmes Serbisë ka rritur përpjekjet për të destabilizuar Kosovën, BeH dhe Malin e Zi
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!