Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, po zhvillon një takim me shefen e misionit të OSBE-ODIHR. Takimi me ambasadoren Ursula Gacek që kryeson Misionin e Vëzhgimit të Zgjedhjeve të ODIHR po zhvillohet në selinë blu. Ndërsa tema kryesore do të jetë për zgjedhjet e 25 prillit.

Partia Demokratike ka kontestuar rezultatin e zgjedhjeve dhe thanë se do të vijojnë të luftojnë.

Lexo po ashtu:  Shkarkohet drejtori joprofesional i RTK-së
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!