Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky ka humbur durimin me perëndimin, ndërsa populli ukrainas po përballet i vetëm me agresionin rus.

Gjatë fjalës së tij para parlamentit britanik, Zelensky ka thënë hapur se NATO ka frikë nga Rusia, duke shtuar se kjo është e vetmja arsye që aleanca euroatlantike nuk po ndërhyn në luftë.

“Kuptuam se NATO nuk është gati të pranojë Ukrainën. Aleanca ka frikë nga gjërat kontradiktore dhe konfrontimi me Federatën Ruse.”-u shpreh Zelenky.

Ju pëlqen!

Ndër të tjera Zelensky ka konfirmuar se Ukraina nuk do të heqë dorë nga lufta me Rusinë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!