Baton Haxhiu përmes një shkrimi të tij, ka kërkuar që të shkarkohet presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, pasi ai e tërhoqi dekretin për zgjedhjet e 30 qershorit.

Për këtë ka reaguar Profesori Enver Bytyçi, i cili e quan Baton Haxhiun si zëdhënës të Beogradit i cili ka kërkuar shkarkimin e Metës.

“Zëdhënësi i Beogradit, Baton Stanishiqi, paska kërkuar shkarkimin e Ilir Metës!
Punë serbësh dhe shqiptarësh pro Serbisë”, ka shkruar Bytyçi në Facebook.

Ju pëlqen!

/www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!