Shqipëria U-21 dhe Kosova U-21, luajnë mes tyre takimin e vlefshëm për grupin 3 kualifikues, në fushatën eliminatore për Europianin e 21-vjeçarëve.

Në “Elbasan Arena”, kuqezinjtë e drejtuar nga Alban Bushi, ndeshen për herë të parë në grup me Kosovën. Pas 4 takimeve, Shpresat mbajnë vendin e parafundit në grup, me vetëm 2 pikë të grumbulluara.

Ndërkohë, të rinjtë e Kosovës numërojnë 6 pikë, me vetëm 3 ndeshje të zhvilluara, dhe kërkojnë të vijojnë ëndrrën, për të siguruar një biletë në Europianin e të rinjve.

Ju pëlqen!

19:00 | Shqipëri U-21 – Kosovë U-21

FORMACIONET

SHQIPËRIA U21: Selmani, Maloku, Bajrami, Tafa, Pëllumbi, Zejnullai, Kallaku, Çokaj, Xhixha, Mala, Broja. Trajner: Alban Bushi.

KOSOVA U21: Smakiqi, Hajrizi, Kolgeci, Xhemajli, Kastrati, Muja, Pepsi, Abedini, Lushaku, Kastrati, Daku. Trajner: Rafet Prekazi.

Lexo po ashtu:  PËRFAQËSUESJA e Kosovës zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes kundër Malit të Zi
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!