Janë ende të pakta informacionet mbi serialin e ri spin-off të “Game of Thrones”, ku do të tregohen ngjarjet e lidhura me periudhën e Natës së Gjatë.

Titulli me të cilin njihet tani mund të jetë konfirmuar nga rrjedhje informacioni në një faqen interneti.

“Watchers on the Wall” publikoi një foto të asaj që duket si logoja e serialit, një e shkruar e thjeshtë “Blood Moon”, me dy fjalët e ndara nga ajo që duket si një shigjetë.  Prej HBO-së ende nuk ka pasur një konfirmim. Naomi Watts qetësoi fansat e zhgënjyer nga finalja e “Game of Thrones”, duke thënë se asgjë e tillë s’do të ndodhë me serialin prequel.

Lexo po ashtu:  Arilena Ara fituese e RTSH-së, shkon në Eurovizion (VIDEO)
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!