Aksidenti tragjik që i mori jetën Kobe Bryant, vajzës së tij 13-vjeçare dhe 7 personave të tjerë që i shoqëronin gjatë fluturimit ka marrë vëmendjen e mediave prej disa kohësh.

Sipas një raporti fillestar, shkak i aksidentit dyshohej të ishte bërë mosfunksionimi i njërit prej motorëve. Por, ekspertiza ka treguar së fundmi që të dy motorët nuk kishin probleme. Ata kanë qenë duke punuar deri në momentin e përplasjes. Çka mund të ketë qenë shkaku kryesor i aksidentit dyshohet për kushtet klimaterike.

Megjithtatë, asnjë raportim zyrtar nuk do të publikohet deri pas një viti. Ekspertët po përpiqen të zbardhin ngjarjen me detaje.

Lexo po ashtu:  Korça mikëpret festivalin ‘Shpirti i Ballkanit”, promovohet folklori dhe traditat e raojnit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!