Të enjten, Granit Xhaka përmes një lettre tregoi komentet dhe kërcënimet e tmerrshme që tifozët i kishin bërë atij dhe familjes së tij.

Mbrojtësi i Tottenham, Ben Davies tha se ndjen keqardhje për mesfushorin e Gunners, Granit Xhaka.

Ben Davies thotë se rivalët e harkut të Arsenalit Tottenham do të qëndrojnë krah për krah me Granit Xhaka dhe çdo lojtar tjetër që vuan nga këto komente.

Ju pëlqen!

Mbrojtësi i majtë i Spurs pranon se jeta mund të jetë e vështirë për futbollistët duke pasur parasysh shqyrtimin në të cilin janë nën të.

Dhe ai thotë se në kohë të vështira është e rëndësishme që dhomat e zhveshjes, dhe lojtarët, të rrinë së bashku.

Xhaka këtë javë zbuloi shkallën e abuzimit që ai dhe familja e tij kanë pësuar në mediat sociale, të cilat kontribuan në shpërthimin e tij kundër tifozëve të Arsenalit në fundjavën e kaluar në barazimin 2-2 me Crystal Palace.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!