Marcelo është i gatshëm të ndryshojë skuadër këtë verë.

Media katalane ‘Sport’, shkruan se Marcelo pas disa viteve shërbim te Real Madrid, dëshiron të ndryshojë mjedis.

“Disa oferta janë në tryezë, dhe ai është i interesuar”.

Ju pëlqen!

31 vjeçari për disa vite ka luajtur në nivele të larta, duke u konsideruar si mbrojtësi i majtë më i mirë në botë, dhe në 13 sezone te Real Madrid, ka fituar katër tituj të Ligës së Kampionëve.

E ardhmja e Marcelos mund të jetë larg La Ligas, kur për të po interesohen skuadra si PSG, Juventus, Milan dhe Arsenal.

Lexo po ashtu:  Kololli njeriu i momentit në Zvicër, shënon sërish
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!