Disa prej klubeve më të mëdha të Europës janë vënë në lëvizje për mesfushorin e Arsenal-it, Matteo Guendouzi. E ardhmja e lojtarit është bërë akoma më e paqartë pasi trajneri Arteta konfirmoi se lojtari ishte përjashtuar nga skuadra për ndeshjen e së enjtes kundër Southampton për “të disa problemeve të brendshme”.

TF1 ka bërë të ditur se Guendouzi ka qenë në kontakt me Barcelona-n, Inter-in, PSG-në dhe Ateltico Madrid për një transferim të mundshëm këtë verë. Edhe Real Madrid interesohet për francezin, i cili ka akoma edhe dy vite në kontratën e tij me Topçinjtë. Kur u pyet pse Gundeouzi ishte lënë jashtë skuadrës për ndeshjen e së enjtes, Arteta tha: “Çfarëdo problemi të brendshëm që kemi, e zgjidhim në mënyrë private”.

Lexo po ashtu:  Përjashtimi i Bullgarisë? Kosova do të dilte para Çekisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!