Pasi lideri i VV’së, Albin Kurti ka reaguar për rrahjen e gazetarit Visar Duriqi, Valon Syla thotë se për sulmin ndaj tij nuk ka pasur reagime nga VV’ja.

Ai thotë se Kosova ka rënë në atë nivel sa të gëzohen kur dikush sillet norma.

“Ka përparime. Albin Kurti reagoj për Visar Duriqin. Për mua ska pasë reagime nga Vetëvendosje edhe pse prej OSBE e krejt partitë politike shqiptare atëherë patën reaguar. Kemi ra në nivel, kur dikush sillet normal me u gëzu. Me u ndi të knaqur. Por jemi gjallë edhe i shohim gërrnaçat në të ardhmen”, ka shkruar Syla në Facebook.

Ju pëlqen!

Madje ai thotë se nxitja e dhunës është rritur me linçimet e VV’së në rrjetet sociale.

“Jeta është e gjatë për papaka. Nxitja e dhunës është rritur me lincimet e VV në rrjete sociale”, ka shkruar Syla.

Kujtojmë se dje pas mesnate është sulmuar gazetari Visar Duriqi, i cili nga goditjet ka humbur katër dhëmbë dhe ka thyer hundën. Për këtë kanë reaguar politikë e organizata të shumta.

Ndërsa, lideri i VV’së, Albin Kurti reagoi vetëm para pak minutash, ku i uroi Duriqit shërim sa më të shpejtë dhe rikthimin në punë.

Kujtojmë se MekuliPress ka reaguar ashpër ndaj dhunës së ushtruar ndaj secilit gazetar, duke përfshirë edhe z. Syla.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!