Po testohet për versionin e Facebook për shfletuesit mobil dhe desktop si dhe iOS edhe pse nuk është i dukshëm për të gjithë përdoruesit. Nuk dihet sesa do të zgjasë ky testimet.

Facebook është duke testuar një opsion të ri i cili tregon informacione nga Wikipedia në rezultatet e kërkimit.  Mund të konsiderohet si një tentativë për të parandaluar largimin nga Facebook për të kërkuar informacion ose për të luftuar lajmet e rreme.

Kur kërkoni rreth disa temave të caktuara në Facebook, në të djathtë shfaqet një kuti e cila tregon një artikull nga WikiPedia. Është një opsion i ngjashëm me atë të Google në rezultatet e kërkimit por që ofrohet prej vitesh.

Ju pëlqen!

Po testohet për versionin e Facebook për shfletuesit mobil dhe desktop si dhe iOS edhe pse nuk është i dukshëm për të gjithë përdoruesit. Nuk dihet sesa do të zgjasë ky testimet.

Jo gjithnjë e njeh një term kërkimi për të treguar rezultatet relevante. Një kërkim për Donald Trump menjëherë tregonte informacione për presidentin Amerikan.

Lexo po ashtu:  "O moj Shqypni, e mjera Shqypni"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!