Dark Mode në ueb është i disponueshëm nga dita e sotme. Ndërsa kodet QR, sticker-at e animuar dhe thirrjet e reja në grup vinë në javët në vijim.

Whatsapp prezantoi ditën e sotme një koleksion opsionesh të reja të cilat do të mbërrijnë gradualisht në ditët në vijim.

Kodet QR që mund të përdoren për të shtuar kontakte të reja ose sticker-a të animuar të cilët janë shfaqur gjithashtu në versionet beta të WhatsApp.

Ju pëlqen!

Ekzistenca e tyre është konfirmuar sot zyrtarisht. Normal më interesant prej opsioneve të reja është mundësia për të shtuar kontakte të reja për kodeve QR.

Mjafton të skanoni një kod dhe kontakti shtohet automatikisht. Video thirrjet në grup janë përmirësuar për të maksimizuar pamjen me deri në 8 persona njëherazi.

Sticker-at e animuar janë të ngjashëm me ato që kemi sot në platformë dhe gjithashtu është shtuar Dark Mode në desktop dhe aplikacionin ueb.

Dark Mode në ueb është i disponueshëm nga dita e sotme. Ndërsa kodet QR, sticker-at e animuar dhe thirrjet e reja në grup vinë në javët në vijim.

Lexo po ashtu:  “Nervat e grave” nga Dritëro Agolli
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!