Aaron Ramsey arriti marrëveshje me Juventusin në këtë muaj si lojtar i lirë nga Arsenali, gjersa do t’i bashkohet skuadrës me të përfunduar ky sezon.

Arsene Wenger e ka quajtur kalimin e uellsianit te ‘Zonja e Vjetër’, si një veprim i mirë.

“Është një lëvizje e mrekullueshme, pasi që ai është një lojtar fantastik”, tha francezi.

Ju pëlqen!

“Juventus do të përfitojë shumë nga aftësitë e tij, pasi Ramsey është një lojtar i kompletuar.

“Natyrisht, ai është një humbje e madhe për Arsenalit, por që te Juventusi do të ketë shumë shanse të mira për të fituar trofe.”, ka shtuar më tej Wenger. 

Lexo po ashtu:  Rakitic në listën e shitjeve të Barcelonës: të mëdhatë e Serie A nisin sulmin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!