Fansat e Harry Potter e dinë shumë mirë se Slytherin është shtëpia që ka nxjerrë disa nga magjistarët më të mëdhenjë dhe të këqinjë të të gjitha kohërave. Por tani, disa nga sekretet e errëta do të zbulohen, pasi studioja e Warner Bros që ka shërbyer si skenë e saj tashmë ka hapur dyert për vizitorët. Ndryshe nga Harry dhe shokët e tij, nuk do të keni nevojë të pini një ilaç çudibërës që të futeni aty.

Dhoma jeshile dhe e argjendtë është e hapur dhe të gjithë mund të shohin oxhakun dhe divanet ku Ron pësoi transformimin e tij.

Dhe kini kujdes për derën që të çon në dhomën e sekreteve. Studioja do të hapet në prill dhe nuk do të jetë e vetmja gjë që ofrohet. Kostumet e disa prej magjistarëve më të mëdhenjë slytherin do të jenë në shfaqje. Biletat kushtojnë 47 puandë, ndërsa ato për fëmijë 38 paundë

Lexo po ashtu:  Dua Lipa: Rrjetet sociale vend i urrejtjes
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!