Qeveria e re ka thënë se taksën e Kosovës ndaj Serbisë do ta zëvendësojë me reciprocitet.

Mirëpo, të shumta kanë qenë reagimet duke thënë se çfarë ka Kosova për t’i shitur Serbisë?

E, zëdhënësi i Vetëvendosjes, Arlind Manxhuka, ka thënë se me reciprocitet Kosova i shet Serbisë asgjë më pak se banderlonën e Kosovës.

Ju pëlqen!

Postimi në Facebook:

I shtrohet pyetje me logjike takse parimit te reciprocitetit. “Cka kemi me i shite na Serbise?”.

Ndoshta, duhet ne kete logjike kthyer pergjigjen kesaj pyetje: “I shesim hic me pak se banderolen Republika e Kosoves”

Lexo po ashtu:  Sot, në përvjetorin e 101 të vdekjes së Ismail Qemalit, nderojmë kujtimin e tij, Vazhdon përpjekja për një shtet të Bashkuar dhe të begatë Shqiptar.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!