Një ditë para mbajtjes së seancës konstitutive të Kuvendit të Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur grupin e saj parlamentar.

Në takimin e planifikuar për mesditën e sotme janë parë duke hyrë në selinë e këtij subjekti politik deputetët e rinj të cilët do të betohen nesër.

Ndërkohë që kanë mbetur edhe 24 orë deri në seancë, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës nuk kanë arritur ende marrëveshje për koalicion.

Lexo po ashtu:  Qeveria Kurti hapë aplikimin për Shtesat për Fëmijë 2015+
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!