Lëvizja Vetëvendosje sot nga ora 17:00 ka paralajmëruar se do të mblidhet në shesh të Prishtinës, raporton Gazeta Express.

Sipas partisë që udhëhiqet nga Albin Kurti, sot, me anë të këtij tubimi në shesh, do të festojnë Ditën e Çlirimit dhe të themelimit të Lëvizjes Vetëvendosje.

LVV-ja ka bërë të ditur se në shesh ka paraparë të dalin mbi 15 mijë persona.

Ju pëlqen!

“Me 12 qershor, në ditën e çlirimit të Kosovës, festojmë edhe ditëlindjen e Lëvizjes VETËVENDOSJE!. Në 21 vjetorin e çlirimit dhe 15 vjetorin e themelimit të Lëvizjes do të mblidhemi së bashku në Prishtinë, në Sheshin “Skënderbeu”, në orën 17:00, gjithnjë në përputhje me rekomandimet duke ruajtur distancën fizike”, kanë thënë LVV-ja.

Kreu i kësaj partie, Albin Kurti, ditë më parë tha se në tubimin e sotëm do ta respektojnë distancën.

“Tubim publik paqësor, të premten, në sheshin “Skënderbeu”, në ora 17:00, për të shënuar 21 vjetorin e çlirimit të Kosovës e 15 vjetorin e formimit të VETËVENDOSJE!-s”, shkroi Kurti në Facebook.

Lexo po ashtu:  Edhe Bill Clinton e thotë,  Donald Trump, nuk është i aftë për ta bërë punën e tij. Ai qëndron me orë të tëra duke shikuar TV dhe duke qëndruar në rrjete sociale

Kreu i LVV-së ka theksuar se krahas tubimit do të vazhdojnë edhe me mbledhjen e nënshkrimeve të peticionit “Duam Zgjedhje” anembanë Kosovës.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!