Anëtarja e Komisionit për Integrime Evropian nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV), Arbreshë Kryeziu–Hyseni ka lëshuar mbledhjen e këtij komisioni ku do të raportoj Ministrja e Punëve të Jashtme (MPJ), Meliza Haradinaj – Stublla.

Sipas saj, brenda këtij Komisioni nuk janë koordinuar që ministrja Haradinaj-Stublla të vij dhe të raportoj, pasi siç tha ajo nuk i takon ministres të raportoj për çështjen e liberalizmit të vizave.

Kryeziu-Hyseni tha se do të kthehen në mbledhje për të diskutuar pikat tjera të rendit të ditës, pas raportimit të ministres Haradinaj-Stublla.

Ju pëlqen!

“Nuk e dimë pse një ministre e MPJ-së do të duhej të raportoj për çështjen e liberalizimit të vizave. Ne nuk jemi dakorduar këtu që ajo të vij dhe të raportoj. Andaj duke e pa të panevojshme këtë raportim, ne si LVV do ta lëshojmë këtë mbledhje për tu kthyer në pikat tjera”, ka thënë ajo.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.