Vuçiqi provokon me gjuhë luftënxitëse që mbështetet nga shpenzimet e Serbisë për armatime.

Elita drejtuese e UÇK-së gjendet nën akuza të ndërtuara te disa subjekte të painteresuara për pavarësimin e Kosovës, ndër të cilat kryesori: Serbia e Vuçiqit.

Institucionet e Shqipërisë, presidenti Meta, kp. Ruçi, km. Rama, kryetari i PD Basha, i LSI Kryemadhi, i PDIU Idrizi, duhet njëzëri ta pranojnë kërkesën e Vetëvendosjes: me një rezolutë Shqipëria duhet ta njohë veprimtarinë e Milosheviçit dhe pushtetit të tij në Kosovë, si gjenocid. Sepse tashmë Kosova e njeh si të tillë, dhe sepse gjenocid ka qenë.

Lexo po ashtu:  Ish-kongresisti republikan: Nëse Biden zgjidhet president, Kosova do ta ketë dikë në SHBA që ua njeh historinë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!