Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një intervistë për “TV Vijesti” të Malit të Zi, ka thënë se që kur e ka marrë udhëheqjen e Serbisë 18 shtete e kanë tërhequr njohjen e Kosovës.

Ai ka thënë se kjo është përgjigja më e mirë e tij ndaj atyre që e kritikojnë në Serbi për tradhëti.

Ai në Mal të Zi gjendet për varrimin e mitropolitit malazias-bregdetar, Amfilohije.

Lexo po ashtu:  Moska përdor raketa hipersonike për të shkatërruar një bazë ushtarake të Ukrainës! Po çfarë janë këto raketa?
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!