Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet me përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova.
Takimi do të mbahet në orën 11:00 në Kurshumli, u njoftua mbrëmë nga Shërbimi për Bashkëpunim me Mediat i Presidentit të Serbisë.
Temë e bisedimeve pritet të jetë situata në Kosovë, pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.