Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq do të takohet me përfaqësuesit politikë të serbëve nga Kosova.
Takimi do të mbahet në orën 11:00 në Kurshumli, u njoftua mbrëmë nga Shërbimi për Bashkëpunim me Mediat i Presidentit të Serbisë.
Temë e bisedimeve pritet të jetë situata në Kosovë, pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!