Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk i kanë braktisur negociatat për Kosovën.

Kështu ka deklaruar presidenti serb, Aleksandar Vuçiq dhe shton se ai pret një sulm edhe më të fortë nga amerikanët për këtë çështje.

“Jo, nuk ka dyshim,” tha Vuçiq për Televizionin e Kosovës kur u pyet nëse Shtetet e Bashkuara kishin braktisur negociatat për Kosovën.

Lexo po ashtu:  NASA: Meteorët një kërcënim për planetin, e rrezikojnë tokën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!