Presidenti i Serbisë Vuçiq në konferencën e jashtëzakonshme me gazetarë ka thënë se serbët dëshmuan dashurinë ndaj Serbisë,shkruan e pavarura MekuliPress.

“Llogaris se kjo nuk do të jetë më territor i ndaluar për ardhjen e serbëve. Sa po të kuptoj se nuk shkaktohet ndonjë problem për serbët në jug, unë do jem atje dhe bisedoj të shoh çfarë kemi bërë edhe çka mund të bëjmë në të ardhmen,”  ka thënë Vuçiq duke falënderuar serbët që patën guxim dhe votuan në këtë mënyrë.

“Dua të dërgoj një falënderim të madh njerëzve në Gorazhdec, Hoçë, Plemetin, Prilluzhë, Babin most në Fushë Kosovë edhe kudo tjetër që në kushte të vështira votuan kështu… patën guxim e kurajo të tregojnë sa e duan vendin e vetë dhe se askush nuk mund të ndaloj që vendi i tyre të quhet Serbi “, tha ai. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!