Vuciq demanton palën e Kosovës: “Ne nuk kemi nenshkruar marrëveshje me Kosovën, por me SHBA-të.” Kosova nuk është me të drejtat juridike ndërkombëtare, pra ne kemi nënshkruar marrëveshje vetëm me SHBA-të.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!