Aleksandar Vuçiq ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të Republikës së Kosovës.

Në paraqitjen e radhës televizive, ai komentoi shumëçka, teksa përmendi edhe Samitin e Berlinit.

Vuçiq komentoi deklaratën e kryeministrit Kurti, duke shtuar se shefi i ekzekutivit kosovar poshtëroi serbët, duke thënë se Asociacioni nuk do të ndodhë kurrë.

Ju pëlqen!

”Atë ditë në Berlin, për të na poshtëruar neve deri në fund, popullin tonë dhe ndërkombëtarët, Kurti deklaroi se nuk ka marrëveshje për Asociacionin në Prishtinë”, tha ai për TV Pink.

Lexo po ashtu:  Flet Ambasada amerikane: “Ishte kënaqësi takimi me kryeministrin Kurti dhe zëvendëskryeministrin Bislimi"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!