Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se për çështjen e Kosovës serbët janë të kryqëzuar në mes të dëshirës dhe realitetit.

Vuçiq, që udhëheq një parti politike në Serbi, ka folur në prag të zgjedhjeve që do t’i kenë të dielën.

”Ekziston diçka të cilën do ta kishim dëshiruar dhe diçka që është realitet”.

Ju pëlqen!

Por, siç shkruan b92, Vuçiq thotë se do luftojë edhe më tepër se ata që patën fjalë shumë e vepra pak.

”Do të luftoj fuqishëm për Kosovën dhe Metohinë, shumë më tepër se ata që kanë pasur fjalë heroike por vepra të zbrazëta”.

Lexo po ashtu:  RrGK reagon kundër ri-viktimizimit të grave që përjetojnë dhunë në familje
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!