Presidenti serb, Aleksander Vuçiç, ka njoftuar krijimin e Lëvizjes e Shtetit të Popullit dhe në kuadër të saj do të nisë një tur në mbarë Serbinë.

Sipas deklaratave të cituara nga mediat serbe, Vuçiç ka bërë të ditur se lëvizja e re do të krijohet në funksion të shtet – ndërtimit për mbijetesën dhe përparimin e Serbisë.

Ai ka folur për krijimin e një “blloku serb” që do të sjellë bashkë përfaqësues nga gjithë spektri politik për “të pyetur” siç tha ai “popullin serb për mbështetje në mbrojtje të Serbisë”. Vuçiç do të nisë takimet nga jugu i vendit, nga Vranja.

Lexo po ashtu:  PSE JO! Pakica serbo-malazeze kërkon të krijohen shkolla serbe në Shkodër - Plus e duan minishengenin, pse jo?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!