Një 27-vjeçar qëlloi dhe vrau ish-të dashurën e tij 48-vjeçare dhe vajzën e saj 27-vjeçare në shtëpinë e tyre në Mussomeli, në zonën Nisseno të Italisë. Dhe më pas ai bëri vetëvrasje.

Karabinierët arritën kur një fqinj dëgjoi të shtënat, por kur arritën për të tre nuk kishte asgjë më shumë për të bërë.

Vrasësi është Michele Noto. Dy viktimat janë Rosalia Mifsud dhe vajza e saj Monica Di Liberto, nga një martesë e mëparshme. 27-vjeçari dhe 48-vjeçarja kishin pasur një lidhje të shkurtër.

Ju pëlqen!

Ishte një refuzim tjetër për tu rilidhur ai që nxiti 27-vjeçarin të kryejë vrasjet. Noto hyri në apartamentin ku ishin dy gratë dhe pas një diskutimi të nxehtë ai vrau së pari Rosalia Mifsud dhe më pas vajzën e tij Monica. Pastaj ai e ktheu armën mbi vete duke vrarë veten.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!