Projektligji për ndryshimin e Ligjit të Zgjedhjeve është vënë në votim nga kryeministri Albin Kurti në mbledhjen e para pak minutave të Qeverisë.
Të gjithë ministrat e dhanë votën pro miratimit të këtij Projektligji, asnjë kundër e asnjë abstenim.

Tani projektligji u procedua për miratim në Kuvend.

Lexo po ashtu:  Gënjeshtra...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!