Sot shtabi zgjedhor i Lëvizjes VETËVENDOSJE, Pika Obersee-St.Gallen, Qendra në Zvicër, me disa aktivist i hapi dyert për bashkatdhetarët që të shfrytezojnë mundësinë, që të regjistrohen për të votuar në zgjedhjet e 6 Tetorit.
Punë që do duhej ta bënte shteti i Kosovës përmes ambasadave: Por meqë shteti është i kapur dhe bashkatdhetarëve tanë iu veshtirësohet mundësia për të votuar, mërgimtarët fare në menyrë vullnetare e kryejm këtë detyrë dhe obligim qytetar.
Vota është e drejtë sublime e çdo qytetari të Kosovës dhe paanshmërisht ne e ndihmojmë mërgaten tonë, sepse edhe vet jemi pjesë e saj. / /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]