Mbi 15 mijë e 500 zarfe ku gjenden votat e diasporës sot do të zhvendosen nga Ministria e Infrastrukturës për në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Pas ngjarjes së ditës së djeshme ku u helmuan zyrtarë të KQZ-së, ky institucion në një mbledhje me dyer të mbyllura mori vendim që votat të cilat janë verifikuar dhe vlerësuar nga diaspora të dërgohen në QNR.

Votat do të transportohen nën kujdesin e Policisë së Kosovës.

Ju pëlqen!

Pas mbledhjes së jashtëzakonshme, kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka tha se një vendim për zarfet të cilat ende po hetohen do të merret vetëm pas kryerjes së plotë të hetimeve.

Ndryshe, ngjarja që tronditi vendin nga qeveria serbe është përshkruar si e orkestruar.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!