Dialogu i Serbisë me Kosovën mbetet një çështje e rëndësishme, tha sot me anë të një shënimi në Twitter presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, pas takimit me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

”Dialogu me Kosovën mbetet një çështje kyç”, shkroi i Twitter Von der Leyen.

Gjithashtu, Komisioneri për Zgjerimin Oliver Varhelyi deklaron se “bashkëpunimi rajonal mbetet thelbësor dhe dialogu me Prishtinën kyç”.

Lexo po ashtu:  Fituesi i çmimit alternativ “Nobel”, letër Ramës: 30 projektet e HEC-eve rrezik për ekosistemin, Vjosa dhuratë për gjithë Evropën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!