“Është e vështirë ti çlirosh budallenjtë nga zinxhirët të cilët ata vet i nderojnë.”

“Miqësia është martesa e shpirtit dhe kjo martesë është e paprekshme nga ndarja.”

“Lotët janë gjuha e heshtur e pikëllimit.”

Ju pëlqen!

“Natyra gjithmona ka pasur më shumë forcë se sa edukimi.”

“Nuk është dashuria ajo që duhet të përshkruhet si e verbër, por egoizmi (dashuria për veten).”

“Nëse Zoti nuk do të ekzistonte, do të ishte e nevojshme të shpikej.”

– Voltaire

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!