Arfi Vladi i ka reaguar ndaj komenteve të Ibrahim Kelmendit, ku ka shkruar se ata që më njohin e dijnë që nuk përkulem as për 500 mijë dollarë, e lemë ashtu siç ka thënë Klemendi.

Tutje Vladi ka thënë se ai është një artist që jeton me këtë profesion dhe paraja nuk mund ta tundoj. Sipas tij ai ka ditur ta ndaj kombin, familjen dhe sedrën nga familja.

Më poshtë mund të lexoni reagimin e tij të plotë:

Ju pëlqen!

Me falni por shpifja qenka e rende… I dashur Ibrahim Kelmendi. Kjo eshte vila ime e dyte ne Tirane ku jam une duke vadit lulet, e mbaruar ne 1986.  Ateher nuk kishin lindur kenget e luftes.Ne vitin 1984 jame kthyer nga Amerika me 110 mije Dollare. Ju thoni qe ju paskam lyp 500 dollar dhe me paske dhene 1000.

Ata qe me njohin e dine se me me ra hunda per toke nuk perkulem as per 500 mije….

Une jame artist dhe jetoj me kte profesjon. Parja nuk me tundon.Kam dit ta ndaje kombin, familjen dhe sedren nga paraja. Kurse per Ad….dhe ate tjetrin qe thot Hamiti me duket me paska paguar 12 mije marka ta vertetetojne ne gjyq…edhe njeher ju krkoj falje ndjekesve.Mirkuptim.

Lexo po ashtu:  I dyshuari për vjedhjen e dy milionë eurove nga Thesari i Shtetit sot do të dalë para gjykatës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!