Kandidatja për kryeministre të Kosovës, Vjosa Osmani, e cila doli e dyta në zgjedhjet e 6 tetorit, në një prononcim për media, deklaroi se koalicioni LDK – Vetëvendosje po ndodh dhe se është arritur një marrëveshje.

Sipas saj, e vetmja gjë që është mbet është të zvogëlohet qeveria dhe të jetë në shërbim të qytetarëve.

“Në qoftë se rezultati konfirmohet ne do të pranojmë që kushdo që ka fituar do ta marrë postin e kryeministrit”, tha Vjosa.

Ju pëlqen!

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka folur shkurtimisht para fillimit të takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, e kandidaten për kryeministre të kësaj partive, Vjosa Osmani. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!