Në Nismën Socialdemokrate, kanë nisur pakënaqësitë pas shkarkimit të Qeverisë së Albin Kurtit.

Ish-kandidatja e kësaj partie për deputete Egzona Muharremi, ka dalë kundër rrëzimit të Qeverisë. Ajo ka thënë se në zgjedhjet e reja do të përkrah Kurtin dhe Vjosa Osmanin.

Muharremi ishte kandidate për deputete nga Nisma, në zgjedhjet e mbajtura më 6 tetor vitin e kaluar.

Ju pëlqen!

“Keni fundosur vetën më dorën tuaj. Dhe koha e virusit korona le të jetë dhe një bonus për dalldisjen tuaj e shfrytëzimin e pushtetit. Zgjedhjet e ardhshme, jemi më #Kryeministrin Kurti dhe me Vjosën. Ju mund të luani më besimin e një populli, por zine over game”, ka shkruar ajo në një postim në Fabebook.

Në një postim tjetër, ajo ka thënë se i vjen keq që në mesin e të shkarkuarve ka njerëz të mirë e të ndërgjegjshëm.

Qytatarët e Kosovës duhet të përkrahin rininë, më shumë se kurrë më parë.Voto 122 për NISMËNdhe 90 për EGZONËN

Slået op af Egzona Muharremi i Fredag den 27. september 2019

“Jemi me ty #Kryeministër Rrënjet e pemëve të vjetra, nuk i lenë pemët e reja të zhvillohen. Kryeminister, më fal por ka akoma njerëz që duhet të shkarkohen! Shënet tu baftë! P.s. Më vjen keq nëse në mesin e të shkarkuarve ndodhen njerëz të mirë dhe të ndërgjegjshëm, por është i nevojshëm pastrimi I ujit, i cili të gjithëve na siguron jetë të shëndetshme”, ka shkruar Muharremi.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!