Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Haxhi Avdyli, ka akuzuar për dyfytyrësi Dardan Molliqajn e Donika Kadaj-Bujupin.

Ai ka thënë se ata para 2 viteve, deklaronin se parajsa në Kosovë vinte me Albin Kurtin, ndërsa tash me Ramush Haradinajn, përcjell MekuliPress.

Por sipas Haxhiut, tash qytetarët nuk i marrin seriozisht “recitimet” e tyre.

Ju pëlqen!

“Ti çjerrim maskat,duke i injoruar politikanët me maska”, ka shkruar ai në një postim në Facebook.

Postimi i Haxhiut:

A ka akoma qytetar në Kosovë që beson në dyfytyrësinë politike të politikanëve të çiftit Molliqaj e Kada Bujupi, kur para 2 vjetëvë e patën lodh TV me tezat e tyre se parajsa në Kosovë vinte me Albiniin tash me Ramushin. Fatmirësisht qytetari ka evaluar dhe këto recitime e tyre politike me emra të ndryshëm nuk po i merr seriozisht por i dëgjon me neveri. Ti çjerrim maskat,duke i injoruar politikanët me maska. – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.