Galeria Kombëtare e Shqipërisë në këtë kohë pandemia u mundëson artdashësve të bëjnë një vizitë virtuale të galerisë.

Në të mund të shihen të gjitha sallat e Galerisë Kombëtare me disa nga kryeveprat e artistëve shqiptarë.

Në mesin e tyre mund të shikoni “Motra Tone” e “Dasma Shkodrane” nga Kolë Idromeno, përveç pikturave aty mund të shikoni veshje të ndryshme kombëtare.

Ju pëlqen!

https://my.matterport.com/show/?ref=fb&m=QTqXxVmDWSR&fbclid=IwAR3DKVAp4pBJrj0Zj_i-o7BIDnxhfz4WyBoORaBsCqZ5w5eOC7VoEvuDk_w

Lexo po ashtu:  "Baresha", ky hymn i muzikës shqiptare, tani e përkthyer edhe në gjuhën angleze
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!