Ministri i shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se kanë marrë rezultatin e parë NEGATIV të njërit prej pacientëve me COVID 19 pozitiv.

Në Facebook ai mes tjerash shkroi se “në ndërkohë nevojitet edhe testi kontrollues dhe me shpresë që do të kemi pacientin e parë të shëruar me COVID 19 në Kosovë”.

Lexo po ashtu:  Serbia ia cakton 1 muaj paraburgim shqiptarit nga Kosova, marrëveshjet për lëvizje të lirë s’vlejnë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!