Ministri i shëndetësisë, Arben Vitia, ka njoftuar se kanë marrë rezultatin e parë NEGATIV të njërit prej pacientëve me COVID 19 pozitiv.

Në Facebook ai mes tjerash shkroi se “në ndërkohë nevojitet edhe testi kontrollues dhe me shpresë që do të kemi pacientin e parë të shëruar me COVID 19 në Kosovë”.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.